Blog, Mõtted

Kas on elu ilma alkoholita?

joosep

Pajatan ühest inimesest, kellega selles puljongivahuses linnakirmes nimega Berliin kohtusin. Lisaks räägin, kuidas ma enam ei joo.

Kui kolisin Berliini, võtsin endale kolm eesmärki: luua muusikat, kirjutada tekste ning õppida ära saksa keel. Salajaseks eesmärgiks oli ka endast välja juurida nädalavahetuse pralletamise ja enesehävitamise komme. Kõigi kolmega jõudsin tegeleda — vaba aeg möödus 65% ulatuses kõlarite ees, õiget gruuvi otsides. See oli aeg, mil kujunes välja mu võrdlemisi ebaefektiivne muusikategemise töömeetod, kus kuulan läbi kähkuga kokku vihutud loope ja juppe. Kui midagi just sel ajahetkel klikib, hakkan instrumente välja vahetama, maalin valmis suvalise struktuuri, topin vahele ebamäärased swooshid ja üleminekud. Laotan kiht kihi peale, kuniks kõik sagedused mõnusalt üksteise kaisus lämbuvad. Siis eemaldan üleliigse, tahun vargsi skulptuuri ja saangi mingi plönniga valmis!

Ülejäänud aeg kulus järgmiselt — 33% kulus ehk kirjutamisele, 3% saksa keelele. Pole siis ka ime, et suurimad (ent vaevalised) edusammud sündisid muusika vallas. Ega ma selles kindel pole. Tulemust ja progressi tahame me kõik kohe näha, aga tegelikkuses tajud vaid aastate lõikes mingeid aeglaseid muutusi. Sama mis tahes muu eluviisi mudimisega. Ka alkoholiga. Mis see üks väljaskäimise õhtu ikka teeb. Võib-olla kaotad ühe päeva? Aasta peale läheb see aga kallis maksma — 365/7 = 52. 52 päeva, mida sa kunagi tagasi ei saa.

Üldiselt oma hilis-Berliini perioodil (sellest veel kirjutatakse!) vältisin suuri rahvamasse ja ei olnud just tihe peokülastaja. Mõnda väiksemat ja intiimsemat kohta ma siiski väisasin (Sameheads ja Paloma — soovitan). Ühel päeval olin otsustanud end mugavustsoonist välja tõmmata ja end ühele open deck dj üritusele kirja panna, klubis Crack Bellmer, et tavapärasest veidi vähem tumedamas ja brutaalsemas keskkonnas (nagu About:Blank, Griessmuehle, Kater Blau jne) uusi muusikaalaseid kontakte luua.

Seal tutvusin ürituse korraldajatega, kahe diskopepuga, kellest üks leebeid disko ja souli palu keerutas, seljas sätendav asteegimotiividega hõlst. Teine oli Mannheimist. Vaib oli mõnus. Mängisin pool tunnikest ja judisesin närveerimisest. Ja see oli hea. Kokkuvõttes sellest mingit tolku ei olnud, esinemiskutseid ma ei saanud, kuid kogemus seegi.

Peole oli esinema kutsutud ka üks rootsi päritolu minu vanune daam, samuti ajutine berliinlanna. Juba õhtu nooruses rändas mu pilk üha tema suunas. Temas oli midagi huvitavat. Ta oli muidugi veetlev blond ja pikk rootslanna, kuid see miski, mis mind köitis, asus kusagil sügavamal puhtast seksuaalsest pininast, seda hilisemat õigupoolest väga ei olnudki. Tundsin äärmiselt suurt uudishimu.

Klappisime õhtu jooksul hästi, ajasime juttu ning ka tema muusikavalik oli minu võnke järgi. Näiteks meenub, et mängisime mõlemad õhtu jooksul Steve Monite’i lugu “Things Fall Apart”. See oli meid ühendav sillake. Muusika voolas, asi toimis. Emma-Isabella oli tulnud Berliini suvalise uitmõtte ajendil, tundes vaoshoitud rootsi ühiskonna vastu igavust ja põlgust. Mingi hetk Berliinis olles, hakkas ta irooniliselt muusikat mängima, et õõnestada Berliini meesplaadikeerutajate hegemooniat.

Tundlike inimeste ühisjoonena, olid ka tal väga suured enesehävituslikud tendentsid — ta oli olnud suur veiniarmastaja ja mingi vahe vähemalt mekkinud pudeli päevas. Ja nii aasta aega. Sellest rääkis ta ausalt. Oma karjääri algul lõi ta endale võltsimago. Bookeritele valetas ta, et ta juba on prestiižne ja tuntud DJ – ja nad uskusid teda. Sealt sai ka alguse tema artistinimi. White Lie ehk Valge Vale. Nii pani ta pinnapealsuse enda biidi järgi tantsima. Ta alustas oma “karjääri” räpi mängimisega, samal ajal töötas ta reklaamiagentuuri kuubikus copy’na, kus ta aasta jooksul kordagi vist tööd ei teinud. Ta eelistas peol veini juua ja tööl puhata. Võrdlemisi lühikese ajaga ehitas ta ennast üles ja saabusid aina uued keikkad, eneselegi üllatuseks oli ta oli leidnud midagi, mis teda tõeliselt paelus ja innustas. Umbes sel ajal mõistis ta ka, et alkohol ei ole väga jätkusuutlik depressiooni ja rumineerivate mõtete vaigistaja EGA karjääriedendaja. Nii astus ta iga nädal ööelu loori all toimuvate jubeduste vastu, jäädes kaineks ja kindlameelseks, juues vaid vett ja säästes energiat. Mingi hetk vallandati ta oma tööpostilt ja ta otsustas DJ’na leiba teenima hakata ja seda kõige konkurentsitihedamas keskkonnas, kus võimalik, algul küll veini toel, kuid hiljem kainel moel. Respekt.

Kohtumise hetkel, oli ta olnud juba ligi 2 aastat puhas. Oli olnud ainult muusika ja enese keha tunnetamine. Enne setti ta puhkas ja ajas juttu ja võttis asja rahulikult. Ta ei rahmeldanud ega tantsinud vaid hingas peo võnkeid oma sõõrmetesse, tunnetades vaibi.

Temas oli mingi intrigeeritud sügavus, teadlikkus oma seesmistest kollidest. Ta oli nendega sina peal. Need kollid küll ilmutasid end vahel tema juttudes, kuid see kõik toimus tema hoolikal kureerimisel. Temas oli nii feminiinne graatsia kui ka mehelik kindlameelsus. Muidugi oli ta ka tulihingeline feminist. Meenub tänini üks pidu, mille ta korraldas, kus üks kelmika olemisega krussis juustega lõbus mees tema tähelepanu nõudis, kui ta parasjagu dj-puldist läbi rahvamassi (tõenäoliselt baarileti suunas – sellised veetlevad inimesed ei käi ju tualettruumides) oma teed rajas. Ta lihtsalt tõstis mehe kõrvale, tehes seda konkreetselt ja kindlameelselt, jõudu vaevu kasutamata. Mäletan seda nii hästi, sest olin ka ise peol täiesti kaine ja olin selle tüübi kõrval. See toimus Sameheadsis.

See daam oli kõik oma loovjõud enda kasuks rakkesse pannud ja neid osavalt taltsutanud, neid kehastanud. Temaga kohtumine jättis mu hinge sügava mulje. Olen teda hiljem ka unes näinud, kuskil Pariisis plaate mängimas (kuhu ta vist hiljuti ka päriselt kolis).

Kainusega olin flirtinud ka juba siis. Peol, kus kohtusime olin võrdlemisi taltsas (kuigi näpistasin endale siiski kübeke õnne kellegi taskust). Pahede minetamisega olen tegelenud ehk 2,5 aastat. Viimane keemiline faas jääb kümne kuu taha. Muidugi olen vahel tusane ja mossis, kuid ma üritan see-eest neid suunurga lihaseid vaikselt ülespoole treenida!

Kaine on ausalt öeldes õudne olla. Sa pead kogu aeg juurdlema ja confrontima oma sisemiste deemonitega, nendega mängima, neid dresseerima. Ja seda pahna, millest läbi närida on eesti kollektiivse teadvuse mõrade vahele kogunenud küll ja veel. Pole mingi ime, miks inimesed joovad. Esiteks, see on nii normaliseeritud tegevus. Teiseks, elu siin ei ole meelakkumine, eriti olles rõõsat nahka kandev karvadeta inimloom, kliima jäätab need suunurgad.

Muide, mul ei ole midagi mõtteid nihestavate vahendite vastu, vastupidi. Mul on lihtsalt piiri hoidmisega probleeme. Kui ühest otsast alustan, siis sujuvalt jätkan – nii mööduvad päevad, nädalad ja aastad. Ja lõpuks ei saa mitte midagi tehtud. Ma pole kaugeltki mingi ingel, kivi ma siiski endale aeg-ajalt luban ja katsetan tänini uute asjadega. Muidugi tekib libastumisi. Enda vastu ei saa liiga karm olla – see ei vii ka kuhugi. Aga alkoholi, tunnen ma, pole mu ellu enam vaja.

Kusjuures soovitan ennast purjuspeaga lasta filmida. See oli minu jaoks vähemalt päris tugevaks impulsiks, et teha muutus. Oli minu sünnipäev, sain vast 28. Olin sigalakku täis ning anusin nagu kodutu koer, et üks kaunis piiga mulle sülle istuks. See oli mõnusalt hale, aga väga vajalik. Ma ei vahetaks seda olukorda mitte millegi vastu. Kui videot mõni päev hiljem nägin, olin sõbra peale, kes mind filmis, meeletult pahane. Nüüd ma olen vaid tänulik, et ta mulle mu enda peegelpilti näitas.

Olen alates Juuni algusest Eestis olnud, selle jooksul olen võtnud ühe pitsi viina sõbra pulmas. Mai lõpus jõin Odemira linnas pool pudelit valget veini. Ja aasta alguses jõin kaks pitsi viina, kui käisin DJ Sotofetti kuulamas. Oma sünnipäeval jõin pool pudelit šampust. Iga kord, kui joon, tundub see mingi mälestusväärse sündmusena.

Võib-olla jätkan kunagi.

november 2019

Tags:

Comments

 1. Усик-Джошуа: Результат взвешивания и битва взглядов (видео Александр Усик Энтони Джошуа смотреть онлайн — Джошуа: Усик вміє боксувати, він серйозний претендент // 05/09, 14:46 — Усик “засвітив” своїх спаринг-партнерів (ФОТО) // 05/09, 00:30 — Чемпіон wbo: Усик не зможе домінувати у суперважкій вазі // 03/09, 13:16

 2. Абсолютний чемпіон світу не вірить в перемогу Усика над Джошуа Смотреть онлайн прямую трансляцию боя Энтони Джошуа – Александр Усик 25.09.2021 Бокс Видео бокса Дуелът Джошуа – Усик ще определи кой ще разполага с 3 от 4-те най-престижни колани (wba, wbo и ibf) и кой ще може да се нарича световен шампион. Разбира се, 31-годишният британски състезател е големият

 3. Проститутки Тюмени

  Не получаете полноценного удовлетворения через секса с партнершей? Хотите пикантных ощущений, однако ваша малолеток не желает дерзать нового? Почувствовать себя любимым и получить сексуальную разрядку сегодня совсем не сложно: проститутки Тюмени с радостью раздвинут ножки предварительно каждым, кто желает провести бал максимально продуктивно.
  Проститутки Тюмени

 4. Онлайн кредит

  Предоставляет кредиты сотрудникам компаний, которые являются корпоративными клиентами. Предоставляемые ссуды включают предметы домашнего обихода, транспортные средства и дома со смягченным графиком погашения от среднесрочного перед долгосрочного, в зависимости от ссуды. ОСОБЕННОСТИ И ПРЕИМУЩЕСТВА
  Онлайн кредит

 5. GET PROFESSIONALLY VIDEOS AT AFFORDABLE PRICES

  We offer professionally produced videos at affordable prices.
  Our videos have the look and feel of a high quality television commercial, complete with professional spokesperson, background, text,
  images, logos, music and of course, most importantly, your company’s contact information for your ehasalu.com.

  If you’re ready to reach more clients today, let us get to work on producing your company’s exclusive video.
  MORE INFO=> http://vpwb85396.bloggerbags.com/8234991/get-videos-at-affordable-prices

 6. Полис страхования

  Крупнейшая частная российская страховая общество с универсальным портфелем услуг, включающим вдруг комплексные программы защиты интересов бизнеса, беспричинно и поместительный спектр страховых продуктов для частных лиц. Уставный имущество компании составляет 15 млрд руб Совершенный руководитель в онлайн-страховании с долей рынка почти 21% 28 лет работы на рынке
  Полис страхования

 7. Вывод из запоя

  Беззаконие алкоголем почасту приводит к зависимости, которая перерастает в хроническое и прогрессирующее заболевание. Пьяница систематически ухудшает свое здоровье и перестает побеждать с проблемами повседневной жизни, почасту разрушает свои прежние профессиональные достижения и разрушает семейную жизнь. Всетаки во многих странах алкоголизм не рассматривается чистый заболевание, требующее профессионального лечения, а вроде изображение слабой воли. Многие люди не хотят черпать профессиональной помощью, потому сколько они связывают реабилитацию и терапию с крайней мерой и источником стыда. Пациенты и их семьи нередко задаются вопросом, как лечить алкоголизм в домашних условиях? Впрочем можно ли самостоятельно преодолеть неволя и сохранить воздержание без терапии в центре тож клинике?
  Вывод из запоя

 8. пин ап казино

  Ищете лучшие pin up casino иначе привлекательные бонусы? А может, вам простой нужны полезные советы? Какими желание ни были ваши потребности, вы найдете то, что вам надо, на pinupcasino.pp.ua!

  Наши специалисты неослабно следят после рынком point the finger at up casino, предоставляя нашим читателям самые свежие акции и привлекательные предложения. Мы тратим обильно времени для тестирование казино, чтобы убедиться, который мы рекомендуем только лучшие!
  пин ап казино

 9. Заправка картриджей в Харькове

  Мы готовы заправить Ваш картридж в любом районе Харькова и области. Нам дорог отдельный клиент.

  Работаем якобы с организациями, так и с частными лицами, по наличному и безналичному расчёту. Заключаем договора для комплексное обслуживание оргтехники (заправка и продажа картриджей, улучшение и профилактика).

  Заправка картриджей в Харькове у нас беспричинно дешево оттого, который мы дюже недорого закупаем тонер (краска чтобы картриджей). Мы делаем это без российских посредников, работая
  Заправка картриджей в Харькове

 10. pin up казино

  Положение с онлайн-гемблингом в Украине – это не весь ясная тема. Несколько лет назад онлайн-гемблинг в нашей стране не был чем-то популярным. Обычно человек предпочитали забавлять в карты ради развлечения с семьей сиречь друзьями, а не на казна в Интернете.

  pin up казино

 11. Эвакуатор по Москве

  Предоставляем услуги на эвакуатор в Москве и области в формате 24 часа и 7 дней в неделю. Производим перевозку транспорта недорого массой накануне 5 тон. У нас самые дешевые тарифы и цены в Москва через 990 руб.

  Эвакуатор по Москве

 12. Прокат квадроциклов в Сочи

  Мы предлагаем хорошо спланированные и организованные туры для квадроциклах в самых живописных местах Сочи.

  Вы сможете посетить захватывающие места, такие ровно Красная поле, Каньон Псахо, Мамонтово углубление, Медовеевка и многие другие.
  Прокат квадроциклов в Сочи

 13. Прокат квадроциклов

  Здравствуйте. Меня зовут Сергей Длин. И я врач невролог, мануальный терапевт со стажем больше 20 лет. Теперь мы поговорим, чистый избавиться через боли в тазобедренном суставе и покажем вам 5 упражнений, которые в этом помогут.
  Прокат квадроциклов

 14. Выкуп алкоголя

  — Солодовый. Это очень дорогой и качественный напиток, изготовленные из ячменного солода. Может красоваться односолодовым, то наедаться изготовленным для одной винокурне, и бочковым, в котором содержится обилие разных спиртов из нескольких винокурен.

  — Зерновой. Изготавливается из ячменя и кукурузы. Его перегоняют лишь соло однажды, следовательно спирт получается низкого качества и используется чтобы купажирования, а также изготовления водки и джина.

  — Купажированный. Распространённый вид. Виски получают путём смешивания солодового и зернового виски разной крепости, насыщенности и выдержки.

  — Грубый и Теннесси. Американские, изготавливаемые из кукурузы. Выдерживаются в дубовых бочках, обожжённых изнутри.

  В приоритете скупка любого: Paradis Hennessy, Hennessy Richard, Martell Cohiba, Remy Martin Louis XIII, Хайленд Сквер (Highland Park), Гленфарклас (Glenfarclas), Балвини (Balvenie), Глен Грант (Glen Concede), Гленморанж (Glenmorangie), Макаллан. За Macallan 30, 25, 21, 18 или Макаллан более молоденький выдержки мы сможем оценить и предложить наиболее выгодную цену.

  Выкуп алкоголя

 15. Геометрия Даш скачать

  Geometry Run — это двухмерный платформер, какой изначально создавался чтобы мобильных телефонов (смартфон, работающий почти управлением Google Android и iPhone на базе iOS), а потом был портирован и чтобы компьютеров. Шведский разработчик Роберт Топал (RobTop) является создателем игры. Последняя предусматривает прохождение одного из множества уровней и преодоление огромного количества препятствий перед разную приятную музыку. Штатный оглавление уровней содержит не более 40 наименований, только может находиться страшно расширен работами других игроков в виде модов.

  Геометрия Даш скачать

 16. обменник

  Для тех, который работает после границей – вы можете оплачивать счета своих близких, покуда они находятся следовать границей, благодаря функциональности нашей системы. Для погасителей кредитов – тех, который взял для себя финансовые обязательства во франках, евро, долларах и т.д., мы предлагаем субсидия в экономии денег и времени

  обменник

 17. Лежанки для собак

  Вашей собаке не хватает собственного пространства в доме? Сделайте беспричинно, чтобы вашей собаке было комфортно, закажите для нее удобную, сделанную для заказ постель – лежанку для собак. Лежак для собаки – идеальное приговор, преимущественно ежели вы хотите, воеже ваша дворняжка оставалась в постели. Ради благополучия вашей собаки гордо создать для нее безопасное промежуток! Вы найдете лежанку для собаки любого размера, от лежанки S до лежанки XXL!

  Лежанки для собак

 18. Бойлеры

  Котлы центрального отопления, обычно называемые плитами, – это устройства, предназначенные для нагрева теплоносителя (обычно воды), циркулирующего в системе центрального отопления. Современные котлы дозволено разделить сообразно типу сжигаемого топлива, т.е. для твердого топлива, такого чистый уголь, уголь в виде эко-гороха, пеллеты, щепа и т.д., для газообразного топлива, т.е. разговорно одно- либо двухфункциональные газовые котлы

  Бойлеры

 19. Нанесение разметки в Москве

  Горизонтальные дорожные знаки дозволительно увидеть на проезжей части и в таких местах, как автостоянки и склады. Это знаки и надписи, устанавливаемые на дорожном покрытии чтобы поддержания порядка и безопасности движения. Светоотражающая лента почасту используется для создания временных горизонтальных знаков. Лента ради горизонтальной разметки из нашего ассортимента долговечна, но быть этом свободно удаляется при необходимости. Чтобы нанесения постоянной горизонтальной дорожной разметки необходимы специализированные краски.

  Нанесение разметки в Москве

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top